X

Asunto Oy Espoon Leo

  • Keelkorvenkuja 7, Espoo
  • Muuttovalmis
  • Tontti: oma

Leossa luonto kuuluu tavalliseen arkeen

Espoon Puolarmetsässä Keskuspuiston ulkoilumaastot ovat lähellä kotia. Metsäiset reitit kutsuvat kävelylle, lenkille ja pyöräilemään, ja talvella lähistöltä löytyvät myös hiihtomaastot. Olarin ja Ison Omenan palvelut ovat sopivan matkan päässä.

Asunto Oy Espoon Leo on muuttovalmis taloyhtiö omalla tontilla. Nyt kortteli on valmis, joten kotiin ja ympäristöön pääsee tutustumaan sellaisina kuin ne ovat.

5 syytä muuttaa Leoon

Keskuspuisto on lähellä kotia
Kävelylle, lenkille tai pyöräilemään pääsee helposti, ja talvella Puolarmetsän ympäristö tarjoaa hyvät mahdollisuudet myös hiihtoon.

Muuttovalmis koti odottaa
Leo on valmis, joten pääset tutustumaan kotiin, taloyhtiöön ja ympäristöön paikan päällä.

Oma tontti
Leo on rakennettu omalle tontille, selkeä ja pitkäaikainen etu kodin omistajalle.

Autohallista hissillä kotikerrokseen
Auto jää suojaan pihakannen alla olevaan autohalliin, josta pääset kuivin jaloin hissillä omaan kotikerrokseen. Autohallipaikat myydään erillisinä osakkeina.

Toimivia koteja erilaisiin elämäntilanteisiin
Leon asuntojen suunnittelussa on huomioitu tilojen toimivuus, kalustettavuus ja soveltuvuus erilaisiin elämäntilanteisiin.

Metsäpoluilta metrolle

Puolarmetsässä luonto on helppo ottaa osaksi arkea. Espoon Keskuspuiston vehreät ulkoilumaastot ja metsäiset reitit löytyvät läheltä, joten ulos voi lähteä silloin, kun siltä tuntuu.

Arjen palvelutkaan eivät jää kauas. Ruokakauppa ja apteekki löytyvät kävelymatkan päästä, ja Iso Omena kauppoineen, ravintoloineen ja metroasemineen on 2,7 kilometrin päässä. Bussipysäkille on vain muutaman sadan metrin matka.

Leossa arki asettuu mukavasti luonnon ja palvelujen väliin.

Asunto Oy Espoon Leo sijaitsee Puolarmetsässä Espoon Keskuspuiston tuntumassa.

Koti, jossa arki toimii

Leon kodeissa on vaalea ja raikas ilme, ja pohjaratkaisuissa on kiinnitetty huomiota toimivuuteen ja kalustettavuuteen. Asunnossa on pohjapiirustuksen mukaan parveke, terassi tai ranskalainen parveke. Parvekkeet ja terassit ovat katettuja ja lasitettuja. Osassa kodeista on oma sauna.

Myös kotioven ulkopuolella arki on tehty helpoksi. Talon ensimmäisessä kerroksessa ovat talosauna ja kuivaushuone sekä irtaimistovarastot ja muut yhteiset tilat. Talojen yhteinen korttelipiha on suunniteltu pääosin autottomaksi. Kohteessa on myös viherkatto.

Kurkista valmiiseen Leoon

Videolla pääset kurkistamaan valmiiseen Leoon ja näkemään taloyhtiötä sekä Puolarmetsän ympäristöä.

 

 

Teknisiä tietoja

  • Kaukolämpö
  • Vesikiertoinen patterilämmitys
  • Huoneistokohtainen ilmanvaihto lämmöntalteenotolla
  • Huoneistokohtaiset etäluettavat vesimittarit
  • Kaapeli-tv-verkko
  • 10 Mbit/s laajakaistayhteys
  • Parvekkeet ja terassit katettuja ja lasitettuja
  • Pysäköinti pihakannen alla autohallissa
  • Autohallista sisäkautta hissiyhteys asuntoihin

Tutustu myös naapuritalo Taurukseen

Leon vieressä sijaitseva Asunto Oy Espoon Taurus tarjoaa myös muuttovalmiita koteja samassa Puolarmetsän ympäristössä.

Tutustu Tauruksen vapaisiin koteihin 

Tule tutustumaan Leoon paikan päälle

Muuttovalmiisiin koteihin pääset tutustumaan paikan päällä. Samalla näet taloyhtiön, pihan ja Puolarmetsän ympäristön omin silmin.

 

Ota yhteyttä Lujakotimme Asuntomyyjään

Satu Salmela puh: 044 585 2736
satu.salmela@luja.fi /
lujakoti@luja.fi

Huoneistojakauma

Huon. Tila Krs Pohjapiirros Velaton hinta € Myyntihinta € Yhteys Lisätiedot
A 14 Vapaa 3 2h+kt 48.5 195 900 21 939 Kysy lisää
A 20 Vapaa 4 2h+kt 48.5 199 700 19 278 Kysy lisää

Sijainti

Etäisyyksiä

  • K-Market Kuitinmäki 1100m
  • Apteekki 1100m
  • Kauppakeskus Iso Omena 2700m
  • Matinkylän metroasema 2700m
  • Bussipysäkki 200m

Kuvagalleria

Lisätietoa

Satu Salmela

Lujakoti-asuntomyynti, Uusimaa

Puh. 044 585 2736
[javascript protected email address]

Ota yhteyttä